Dziś jest poniedziałek, 10.05.2021, imieniny Antoniego, Antonina
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Grąbków » Aktualności » Strażacy OSP Grąbków podsumowali 2018 r. Zarząd z absolutorium

Strażacy OSP Grąbków podsumowali 2018 r. Zarząd z absolutorium

DSCN0309

2 lutego 2019 r. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grąbkowie spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczy. Tradycyjnie jak co roku była to okazja do podsumowania minionego roku, ale również sprecyzowania planów na rok bieżący.

W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Malanów –Ireneusz Augustyniak, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP – mł.bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz, Prezes Zarządu OG ZOSP RP – Piotr Stawicki, Komendant Gminny OSP – Marek Graczyk, Radna Powiatu Tureckiego – Zofia Gruszczyńska oraz Radny Grąbkowa – Sławomir Ogrodowczyk.

Na początku minutą ciszy uczczono dh Jana Ćwiklińskiego, który w minionym roku odszedł na wieczną służbę.  Kolejnym punktem było przedstawienie sprawozdań, finansowego oraz z działalności OSP. W 2018 r.jednostka OSP Grąbków uczestniczyła 5 razy w akcjach ratowniczych w tym: w gaszeniu pożarów 2 razy (pożar piwnicy w Miłaczewie, pożar samochodu w miejscowości Poroże), w likwidacji miejscowych zagrożeń - 3 razy(zderzenie dwóch samochodów w Grąbkowie, poszukiwanie zaginionej osoby, usunięcie powalonego drzewa  z drogi w Grąbkowie). W ww. akcjach brało udział 15 druhów.

W minionym roku jednostka otrzymała z tzw. Funduszu Sprawiedliwości sprzęt ratowniczy w postaci: pilarki do drewna, noszy, plandek, zbijaka do szyb, zestawu oświetleniowego, latarek, bosaka dielektrycznego oraz zestawu do oznakowania terenu akcji.

Warto również wspomnieć o działalności edukacyjnej i kulturalnej . Dzięki otrzymanym z Gminy Malanów dotacjom w kwocie 2.500,00 zł, na realizację zadań publicznych z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz kultury, udało się zrealizować dwa projekty. „Strażacy dzieciom II” oraz „Gotowanie łączy pokolenia”.  Dzięki wsparciu finansowemu udało się zakupić na potrzeby ww. działań m.in. projektor oraz frytkownicę gastronomiczną. Zgromadzeni na Sali druhowie oraz zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia zdjęć z realizowanych zajęć. (http://ospgrabkow.malanow.pl/galeria/gotowanie-laczy-pokolenia , http://ospgrabkow.malanow.pl/galeria/strazacy-dzieciom-2018

Dzięki Funduszowi Sołeckiemu udało się wyremontować małe pomieszczenie socjalne na parterze budynku.

Przedstawione sprawozdania nie wzbudziły wśród obecnych druhów żadnych zastrzeżeń, w efekcie czego obecni na zebraniu druhowie jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi.

Warto w tym miejscu wspomnieć o planach na 2019 r., a te wyglądają naprawdę imponująco. Poza chęcią dalszego doposażania sprzętowego oraz szkoleń jednostka ma planach remont garaży oraz sali głównej świetlicy. Przed druhami czekają również wyzwania organizacyjne, bowiem w tym roku Grąbków będzie organizatorem Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych oraz Gminnych Dożynek.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności